Hij studeerde Informatica in Enschede en zette al tijdens zijn studie de eerste stappen als ondernemer. Nooit meer weggegaan en inmiddels aan het roer van een dynamisch bedrijf met ruim 50 werknemers. Joost Diepenmaat, mede-oprichter van Moneybird, heeft hart voor de stad: “Ik voelde me hier direct thuis. Enschede is een stad die mensen omarmt.”
Zijn bedrijf, gevestigd aan de Moutlaan, biedt ondernemers het meest geautomatiseerde boekhoudpakket ter wereld. Joost: “We verkopen onze software online en zijn in die zin niet locatiegebonden. We ontvangen hier zelden klanten, maar zijn toch echt een Enschedees bedrijf. Dat zit in de binding met de Universiteit Twente en Saxion Hogeschool, maar ook met andere ondernemers in de stad.”
Totaalpakket
Hoewel zijn studietijd inmiddels lang en breed achter hem ligt, brengt hij nog regelmatig tijd door op de UT. Hij fietst nog altijd met een glimlach de campus op. Joost: “Ik heb daar zo’n mooie tijd gehad en vind het echt een fijne plek. Nu kom ik er om gastcolleges te geven of te helpen bij beoordelingen. We stoppen veel tijd in het contact met studenten. Dat doen trouwens veel Enschedese bedrijven. De boodschap is: wij zijn hier voor jullie, laten we samen nadenken over de toekomst.”
Er starten regelmatig pas-afgestudeerden bij Moneybird, maar eigenlijk komen werknemers van Moneybird overal vandaan. Daar is hij trots op: “Ze zijn bereid om deze kant op te komen door het totaalpakket dat wij kunnen bieden. Een stevig salarishuis, aantrekkelijke uitdagingen voor techneuten. Concurrerend werkgeverschap vind ik belangrijk. Daarin mogen Enschedese ondernemingen wat mij betreft wel wat meer lef tonen. We mogen trots zijn op de stad en haar mogelijkheden. Dat betekent ook: durven concurreren met andere steden.”